Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 24-latek z gminy Ulan, który jechał samochodem marki Audi potrącił swego kolegę prowadzącego motocyklem marki Yamaha. Niestety 24-letni motocyklista na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci z Łukowa (woj. lubelskie) otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego do którego doszło w Świdrach. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w motocykl.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha 24-latek z gminy Łuków, został potrącony przez samochód marki Audi. Siła uderzenia była tak ogromna, że kierujący motocyklem upadł prawie 200 metrów od jednośladu. Pokrzywdzony młody mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala zmarł. Kierowca Audi pozostawił w miejscu wypadku auto i uciekł pieszo.
Policjanci wstępnie ustalili, że uczestniczący w zdarzeniu motocykl był prawdopodobnie nieoświetlony, a Audi które w niego uderzyło, jechało z bardzo dużą prędkością. Ponadto policjanci dowiedzieli się również, że pokrzywdzony 24-latek i kierowca Audi mogli być wcześniej razem ze znajomymi na imprezie urodzinowej.

Policjanci ustalili, kim był kierowca samochodu marki Audi i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Prawdopodobnie dojechał tam swoim samochodem marki BMW. 24-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego, jadąc samochodem audi swego kolegi, uderzył w motocykl.

Po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że młody mężczyzna był już poprzednio karany za jazdę po alkoholu i obecnie obowiązują go aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Po północy 24-latek trafił do policyjnego aresztu, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Będzie mu grozić do ośmiu lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj